Каталог од изложба на астрофотографии

0

За сите оние на кои им фалат нашите дела, објавуваме каталог од последната изложба „20 години низ објективот на Скопското астрономско друштво”.

Изложбата беше поставенa во декември 2018 г., по повод 20 години од постоењето на друштвото и беа презентирани астрофотографии од нашите членови, изведени во разни техники за фотографирање на ноќното небо и небесните објекти.

За повеќе информации околу астрофотографиите, пишете ни на kontakt@astonomija.mk или на нашите профили на социјалните медиуми.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Сподели.